Statystyki

Królewski poker

Tytuł dzisiejszego wpisu na naszym blogu może mieć dwojakie znaczenie, o czym z pewnością zdają sobie sprawę wszyscy miłośnicy pokera. Jest to nic innego jak tłumaczenie angielskiej frazy „Royal flush”, która oznacza najwyższy układ kart w pokerze. Reprezentowany jest przez karty w jednym kolorze od asa do dziesiątki. Niemniej jednak, określenie pokera grą królewską również może być niejako na miejscu, gdyż jego popularność postawiła go bardzo wysoko w rankingu gier hazardowych.

Historia pokera sięga jeszcze XIX wieku, kiedy to Jonathan H. Green opisał po raz pierwszy wspomnianą grę karcianą. Były to oczywiście początki tej gry, więc przez wiele lat zdążyła wyewoluować i zmienić swoją formę. Przez lata grano coraz większą ilością kart, wprowadzano nowe układy, a nawet zaczęły się pojawiać różne odmiany pokera. Najbardziej popularnym rodzajem pokera jest aktualnie Texas Hold’em, o którym z pewnością każdy słyszał.

Poker może być określany mianem gry królewskiej głównie przez swoją historię oraz aktualną pozycję wśród gier hazardowych. Króluje on we wszystkich znakomitych kasynach i pozwala na wygrywanie bardzo dużej ilości pieniędzy. Jeżeli myślimy o hazardzie, to na pierwszą myśl przychodzi nam zapewne jego światowa stolica, jaką niewątpliwie jest Las Vegas. Idąc dalej, jeżeli myślimy o kasynach, to zazwyczaj najbardziej popularną grą kojarzącą się z takimi miejscami, jest właśnie poker.