Statystyki

Keno vs Bingo

    Bardzo wielu graczy wychodzi z błędnego założenia o tym, że Keno i Bingo to w zasadzie ta sama gra. Wspomniane gry faktycznie posiadają całkiem sporo podobieństw, jednakże znacząco się od siebie różnią w sposobie gry oraz warunkach zwycięstwa. Wobec tego, w niniejszym artykule spróbujemy przybliżyć główne różnice pomiędzy tymi grami.

    Zacznijmy od wybierania numerów. W Bingo gracze kupują losy z losowo nadrukowanymi numerami – nie mają oni wpływu na wybór tych liczb, gdyż są one losowo wygenerowane na przygotowanych kartach. Z kolei w Keno gracze mają możliwość wyboru swoich numerów – zazwyczaj mogą wybrać od 1 do 20 liczb z wszystkich możliwych. Wszystko co trzeba zrobić, to skreślić numery na karcie Keno oraz zarejestrować go do dalszej gry.

    W Bingo zakreślane są kolejne numery do momentu, aż ktoś uzyska żądany wzór. Zazwyczaj wygrywa tylko jedna osoba, która dokona tego najszybciej. Jeżeli chodzi o Keno, to sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Zwycięzców może być o wiele więcej, gdyż używane numery są widoczne dla wszystkich i mogą sprawdzić, czy zakreślili odpowiednie numery. Przekłada się to na wiele możliwości dojścia do pożądanego efektu, a więc zwycięstwo więcej niż jednej osoby.

    Bingo i Keno posiadają również nieco inne sposoby w kwestii obliczania wygranych. Są one często uzależnione od pojedynczej gry, więc warto zapoznać się z nimi już na konkretnych przykładach. Ze swojej strony mogę polecić bingo online oraz keno online – te gry w internetowej wersji zapewniają dużo dobrej zabawy oraz możliwość zdobycia dużej ilości pieniędzy.