Statystyki

Jackpot, czyli jak wygrać fortunę?


Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest z dnia na dzień stać się milionerem? Pewnie wielu z was sądzi, że to niemożliwe lub wymaga jakiejś karkołomnej czynności, jak zaprzedanie duszy diabłu. Nie wierzymy, a z drugiej strony każdego dnia w kasynach szczęśliwi gracze zmieniają swoje życie na lepsze, dzięki ogromnym sumom jakie udaje im się wygrać. Jest to najczęściej zasługa progresywnych jackpotów, czyli systemu pól kumulacyjnych.

Czym jest w ogóle jackpot? To dziwne słowo jest określeniem wielkiej puli pieniędzy, czyli bardzo dużej wygranej. Najczęściej można się z nimi spotkać podczas gry na automatach online, aczkolwiek występują również w innych grach kasynowych. Jackpot jest swoistym bonusem, którego wygranie zapewnia bardzo duży dopływ gotówki. Jackpoty można podzielić na stałe oraz progresywne. Te pierwsze są bonusowymi kwotami, które zostają przypisane do konkretnych maszyn oraz stawek. Progresywny jackpot jest czymś dużo bardziej interesującym i emocjonującym. Działa on na zasadzie dynamicznie rosnącej sumy pieniędzy, która potrafi sięgnąć nawet kilka milionów euro.

No dobrze, ale skąd biorą się te pieniądze i w jaki sposób mogą one być tak szybko powiększane? W progresywnej wersji jackpota chodzi głównie o odprowadzanie do puli jakiejś części zakładu każdego gracza. Oznacza to mniej więcej tyle, że automaty są połączone swoistą siecią, z których każdy odprowadza drobne kwoty do puli jackpota – im więcej graczy, tym szybciej rosną pieniądze. Taka sytuacja ma miejsce zarówno w tradycyjnych kasynach, jak i również ich wirtualnych odpowiednikach.

Pytanie klucz – jak wygrać taką ogromną pulę pieniędzy? Nie ma tutaj żadnej filozofii, lecz trzeba mieć po prostu szczęście i grać. Czasem warto również zapoznać się z zasadami kasyna, w którym chcemy zagrać. Niektóre wersje progresywnego jackpota są skonstruowane w taki sposób, aby dać największe szanse na wygraną graczom, którzy obstawiają największe zakłady. Po zgarnięciu takiej bonusowej puli, jej licznik zazwyczaj wraca do jakiegoś ustalonego poziomu początkowego, po czym zabawa zaczyna się od nowa.